tarz olsun diye gözlük takanlar

/ 1
var ya ben onların...
4 yaşımda başladım gözlük takmaya.dedemden,babama,babamdan bana geçen genetik özellik mi hastalık mı ne.her kontrole gittiğimde (genelde xd benim tembelliğimden 6 ayda 1 ya da yılda bir olur bu normalde 2 ayda bir gel diyor ama ...) 0.50 - 0.1 yükseliyor.çıldırıyorummmm hayatım gözlüklen geçiyor ve gözlerimi çizdirdiğimde bile geçme olasılığı yok ya durabilir ya geriliyebilir falan filan fişma.üstüne miyop yetmezmiş gibi bi de astigmat ta var.ben sinir oluyorum gözlük takmaya her saniye kirleniyor her saniye bi de güneş falan çarpıyor kör oluyorum ya da mesela ışık öyle bir kırılıyor ki arkamı bile gözlüğün camından görebiliyorum gözlüksüz 1 saat bile geçiremiyorum.üstelik ucuz bir şey de değil devletin verdiği kıçıkırık şey yerine daha gelişmiş halini alıyorum her gözlük değiştirdiğimde minimum 120 tl götüme giriyor not:hayatımda 21 gözlük değiştirdim.bazıları kırıldı bazılarını işte değiştirmek zorunda kaldım gözümün derecesi büyüdüğü için götüme güzel güzel paralar girdi tabii çocukken falan aile ödüyordu ama yani boru değil 120tl üstü.
neyse asıl konu şu bu piç kurularu sırf havalı gözükmek için gözlük takıyorlar ve bizi falan görünce ''yhaa çhok hvalasın bee kşke bnde gözlk taskğm'' falan diyorlar tilt oluyorum.
1
grthm | #39503 | 19.08.2017 01:12:31 |
eli iş tutmayan üç beş piç. baba parası yiyen entel olmaya çalışan beyin fakiri özentilerdir bunlar. ah bide iki üç kitap okumak yerine fenomen olmaya çalışmaları yok mu. yazık...
2
takmanı öneririm ben 0.5 ile başladım takmaya takmaya 1.5 oldu belki daha da büyümüştür
1
t2pac | #39599 | 19.08.2017 21:46:23 |
/ 1