siyaset

/ 1
binlerce insanın bir hiç uğruna ölümüne sebep olan kirli,iki yüzlü bürokratlarla oluşan oluşum.

ve gelelim ülkemizde siyasette;
bugün kahraman ilan ediliyorsanız bence sevinmeyin çünkü yakında hain ilan edileceksinizdir.
sessiniz iktidar yanlısıysa başınıza herhangi bir kötü olay gelmiyecektir lakin iktidar karşıtıysanız susmanız her zaman daha iyi olacaktır çünkü her an terrörist yaftası boynunuza asılabilir bunun birçok örneği vardır maalesef.
gencecik insanların din ve vatan duyguları üzerinden rant yapılması apayrı bir durum ve bu yüzden sırf bu yüzden binlerce on binlerce gariban çocuğu toprağa düşmekte..
yarı kalan hayatlar, hayaller, arkasında bıraktığı gözü yaşlı ana-baba ha bide varsa yavuklusu. vatan uğruna can feda edilebilir buna kimsenin itirazı olamaz ama kusuruma bakmayın eğer 'vatan' dediğimiz toprağın üzerinde ki insanlar bunu hak etmiyorsa o zaman uğruna savaşılacak bir vatan da yok demektir..

bugün hangi ideolojiye sahip olduğunuz hangi partiye mensup olduğunuz açıkçası pekte önemli değil sadece şunun farkına varmanızı istiyorum (-ki çoğunuzun bunun farkında olduğunu düşünüyorum-) yanlış politikalar ve gözükararmış birkaç kişi yüzünden gencecik insanlar ölüyor ve bunun tek sebebi siyaset.
8
yanmakta olan bir petrol rafinerisinin sığınağında mahsur kalanların, hayatlarını nasıl kurtaracaklarını tartışmasıdır. olay şu:

sığınakta bekleyip yangının sönmesini mi beklemek?
sığınakta beklemeyip yanan binadan kaçmaya mı çalışmak?

yanmakta olan rafineri aynen süpermen filminde ki gibi olacak, ama süpermensiz ;)
yakup | #52561 | 01.02.2020 11:59:13 |
/ 1