evlilik

/ 2
aptalca ve ilkel ritüeller silsilesi, matamorfozik bir sancı. birey olma hayâllerinin noktalandığı an, bir dayatmalar bütünü. tüm bunların haricinde her insanın en az bir kere deneyimlemesi gereken korkunç bir hadise. bu köleliğin oluşmasındaki en büyük etkenin doğa ananın kadın canlısının sırtına yüklediği haksız misyon olduğunu düşünüyorum. bu güçsüzlük kadını da erkeği de köleleştirmiş.
1
evliliğe gerek yok ben i. elizabeth tahta o ölünce ii. elizabeth tahta geçek ayşe merveye gerek yok...
evet aptalca şeyler yapıyorsun evlenirken ve elvendikten sonra fakat insan her zaman aptaldır zaten. bireyler kendi için aptallık yapar, eşler birbiri icin..
1
günümüz türkiyesinde değiştirilmesi gereken kelime 1.evlenenlerin çoğunun evinin olmaması 2.kölelik kelimesi boşa mı var?
#antiincici evlendiğin vakit köle olmuyorsun. sevdiğin bir insanla aynı hayatı geçiriyorsun anne baba evinden çıkıp kendine bir hayat kuruyorsun. bir düzenin oluyor. sorumluluk sahibi oluyorsun. bunları yapabildiğin vakit gayet güzel bir evlilik hayatın oluyor.
"sen eşine bakmakla yükümlüsün." bu söylediğin bir çeşit kölelik sayılıyor. kadının güçsüzlüğü kadını da erkeği de köleleştiriyor.
1
hayır bu bir sorumluluktur. evine çocuğuna bakman gerekiyor artık anne babanla aynı evde yaşamıyorsun. ben şahsen köle olmadım ve eşimi köle etmedim :) sevdiğin kişiye köle olsan ne olacak hem?
1
düzenli seksin kölesi olmayın. gidin babalar gibi 2bin verin eskorta olsun bitsin. çocuk mu istiyon full dert. sokun sopayı. için yiyin gezin ve kafanızı yaşayın.
1
dediğim gibi bu duruma kadının sırtına yüklenen misyon neden oluyor. insan, neslini farklı bir biçimde, daha sancısız devam ettirebilseydi bugün çok daha ileri bir kültürel yapı inşa edilebilirdi. kimse kimseye köle olmak zorunda değil, erkek kadına nafaka ödemek, bakmak zorunda değil.
2
/ 2